Сайт повинен працювати. Продавати товари, презентувати бренд, інформувати потенційних клієнтів про новинки, ― що саме він має робити залежить від типу сайту. Але якщо він знаходиться на 100-ій позиції у видачі пошукової системи по ключовому запиту, користі від нього мало.
Що робити? Варіантів багато, один з них SEO (search engines optimization) ― просування сайту в пошукових системах за допомогою певного алгоритму дій. Процес тривалий у часі та потребує залучення певних спеціалістів, серед яких повинен бути копірайтер.
Перш ніж витрачатися на послуги спеціалістів дайте собі відповідь на три запитання: “яка моя мета?”, “що роблять інші?”, “для кого я працюю?”. Маркетинг ніхто не відміняв, для початку потрібно зробити основу:
Але навіть якщо ви потратились на грамотний маркетинг та все це маєте, до копірайтера інформація потрапляє не завжди. Це часто помітно по SEO-текстах, що нагадують написану в порожнечу нісенітницю. Користі від них не багато.
Про те, що тексти потрібно писати для людей ― скаже кожен. Але дуже рідко в ТЗ для копірайтера зустрінеш детальний опис стратегії просування та цільової аудиторії. Стандартно вказують кількість символів, перелік ключовиків, кількість заголовків та списків. А перелік сайтів конкурентів більшість копірайтерів сприймає як основу для рерайту. Навіть якщо завдання буде виконане на 100%, чи отримає відвідувач вашого сайту унікальний та цікавий, а найголовніше ― корисний контент?
Пошукові машини аналізують не лише унікальність текстів та кількість ключовиків, поведінка відвідувачів сайту теж відіграє важливу роль в SEO.
Все це фіксується та робить внесок в оцінку корисності сайту. Повірте, ніхто не буде читати вже вкотре переписаний текст, як би майстерно не навчився копірайтер підбирати синоніми та переставляти слова у реченнях.
Окремо хочу згадати про тексти, забиті ключовиками та штучно підігнані під параметри перевірки на вказаному в ТЗ сервісі. Вони переважно нецікаві, в них не відчувається стилю автора, а граматичні помилки аж занадто помітні. Як не крути, фразу “купити дитячий самокат київ” вписати в живий нормальний текст неможливо. Читати таке нудно, а на те що нудно вже давно ніхто не витрачає дорогоцінний ресурс ― час.
Переважно копірайтера шукають на біржах по принципу “щоб подешевше”. Існує таке переконання, що тексти на сайтах ніхто не читає, тому й витрачати гроші на них не варто.
Насправді має бути не так. Копірайтер повинен стати частиною команди, яка працює над проектом просування сайту. Та виконати певну роботу.
За таку роботу і варто платити. Все решта ― це викинуті гроші на вітер. Хоча перелік інструментів SEO просування значно більший, нехтувати текстами неможливо. Вони тягнуть на дно все решта. Тому не заощаджуйте на послугах якісного копірайтера. Бо доведеться платити двічі.