+380662416770 nata1978@i.ua natalia.o.melnyk@gmail.com

Ціноутворення на ринку українського копірайтингу

Чи складно копірайтеру в Україні знайти роботу? Ні! А заробити? А це вже геть інше запитання. Існує думка, що копірайтер ― низькооплачувана професія. Поговоримо?

Ціни диктує ринок. А коли товаром є інтелектуальна послуга, тут складно встановити правила. Я прийшла до висновку, що правил формування цін на послуги копірайтера в Україні не існує. Початківцю це варто збагнути якнайшвидше та припинити шукати роботу. А натомість почати робити три важливі речі:

 • професійно зростати,
 • будувати власний бренд,
 • шукати цікаві проєкти.

Лише так ви почнете заробляти. Фішка копірайтингу в тому, що стояти на місці не вийде. Тут потреби клієнтів змінюються щодня. Відкриваючи нам безліч можливостей. Але почнімо шлях копірайтера з початку.

Біржі фрілансу або “по баксу за кіло ЗБП”

Новачок з сертифікатом курсів імені “неважливо кого”, чи й без нього, опиняється на біржі. Не секрет, що в копірайтинг на фрілансі від офісної роботи втікають різні люди: економісти, журналісти, філологи та ще безліч інших. Без досвіду та без портфоліо можуть зацікавити роботодавців лише одним: низькою ціною. Тому тих, хто готовий написати по 1 долару за 1000 знаків без пробілу завжди вистачає. Хоча обсяг тексту ― це приблизний орієнтир, стаття може виграти від того, що її очистять від зайвого. Але на біржах це вперто ігнорують. Тут не шукають майстрів копірайтингу. Сюди приходять за дешевою робочою силою.

Вивчаючи суміжні з копірайтингом напрямки натрапила на схему пошуку виконавців. Автора називати не буду, але далі пряма мова.

“Придумайте тестове завдання. Оберіть 10 (!) виконавців на біржі. Пропонуйте не більше 1 долара за 1000 ЗБП. Серед цих десяти точно знайдете одного нормального. Решту будуть “мудаками”. Потім цього ж копірайтера можна додатково пригрузити: картинки шукати, на сайті текст розміщувати, підбирати ключові слова.”

Як вам такий підхід? 

А тепер беремо калькулятор. 

 1. Щоб написати 10 тис. ЗБП доведеться працювати 8 годин в день. Перевірено. Ви заробите 10 доларів за день. До слова, на міжнародних біржах ставки починаються від 10 доларів за годину. 
 2. Відпрацювавши в такому режимі 5 робочих днів ви втомитесь. У вихідні просто не заставите себе підійти до ноутбука. Перевірено. Більш як 22 днів на місяць працювати не будете. Тобто, максимальний заробіток на біржі 220 доларів на місяць. 

Який там сьогодні курс? Приблизно ваш місячний дохід 5 200 грн. Може не варто було йти з офісу?

Клієнти копірайтера з соціальних мереж

Я працювала на біржах пів року, поки суміщала фріланс з основною роботою. Щойно звільнилася ― пройшла курс SMM та почала:

 • вести бізнес-сторінку в Facebook;
 • зареєструвалася в LinkedIn;
 • згадала про акаунт в Instagram, який мені колись донька створила.

Моя активність відразу дала результат. Замовники приходили самі й запитували ціну. Обережно називала кожному на 10 грн за 1000 ЗБП більше. Аж поки нарешті один клієнт не прийшов з готовою ціновою пропозицією: 10 доларів за одну новину на сайт. При цьому орієнтовний обсяг до 1000 знаків. Його цікавив не об’єм, потрібна була якість матеріалу. Так почалося моє професійне зростання.

Я не використовую платну рекламу в соцмережах та не витрачаю багато часу на ведення сторінок. Але клієнти з’являються постійно, тому довелося шукати собі помічника. 

А ще я створила цей сайт. Бо соцмережі ― чужі, а сайт ― мій. 

HR у пошуках копірайтера 

Що ще варто зробити, так це підготувати креативне резюме. Та розмістити на різних ресурсах  пошуку роботи. Моніторила певний час ситуацію там: копірайтерів шукають постійно. Заробітна плата коливається від 8 до 20 тис. грн на місяць. Залежно від міста, рівня іноземних мов та функціональних обов’язків. Зустрічаються варіанти віддаленої роботи. 

Тут мені поки не пощастило. Були лише пропозиції з переїздом в Київ та в Мінськ. Але то не моє.

Висновок однозначний: не зависайте на біржах. Знайшли 5-6 проєктів, зібрали портфоліо і вперед. Шукати верхню межу цін в копірайтингу. Як знайдете ― напишіть мені. Бо маю таку підозру, що її взагалі не існує.

  ×

   ×