+380662416770 nata1978@i.ua natalia.o.melnyk@gmail.com

Соцмережі для бізнесу: чи допоможе вам копірайтер?

Малий бізнес часто починає своє онлайн просування з соціальних мереж. Це простіше і дешевше, ніж створювати сайт, і значно швидше, ніж розробляти маркетингову стратегію і дотримуватися плану її виконання. Та й самотужки можна з усім впоратися. Принаймні спершу так виглядає. 

Але зрештою приходить розуміння, що все це просування в соціальних мережах забирає занадто багато часу. І починається пошук спеціаліста, який допоможе з усім впоратися:

 • складе контент план,
 • напише лонгрід,
 • підбере картинки,
 • знайде хештеги,
 • запостить то все вчасно,
 • вивчить статистику,
 • запустить рекламу.

Хоча на кожен з перелічених пунктів існує окрема професія, а до мене спершу звертаються як до копірайтера (написати лонгрід), доводилося робити й все решту, крім останнього пункту. Який ефект від такої співпраці власникам малого бізнесу? Чи здатен один копірайтер закрити всі процеси?

Для чого вашому бізнесу просування в соцмережах?

Це перше питання, яке ставлю своїм клієнтам. Тут варто будувати плани усвідомлюючи одну важливу деталь: соціальні мережі ― це приватна власність певних компаній (за якими стоять люди). Вони не просто так дають вам доступ до величезної аудиторії. Ці люди, так само як кожен з вас, будують бізнес. Тому отримати доступ до великої аудиторії ви можете лише за гроші, тобто використовуючи інструмент платної реклами. 

Щодо просування безкоштовного наведу власну статистику

На момент мого знайомства з соціальними мережами мала зареєстрований особистий профіль у Facebook (близько 200 друзів) та в Instagram (за яким стежило близько 50 знайомих). 

На початку 2019 року пройшла курс SMM і почала експериментувати з трьома соцмережами:

 • Facebook,
 • Instagram,
 • LinkedIn.

Час на власні соцмережі виділяла за залишковим принципом ― спершу інтереси клієнтів. Орієнтовно 85 % зусиль направила на Facebook, 14 % ― Instagram, на LinkedIn просто зареєструвалася і час від часу заходжу.

Станом на початок 2020 року результат наступний:

 • Facebook ― друзів 841, за бізнес-сторінкою стежать 350 людей, 50 % постійних замовників приходить звідси.
 • Instagram ― 193 читачі, розглядаю цю соцмережу як робочий інструмент в суміжній галузі, поки не буду розкривати таємницю.
 • LinkedIn ― 57 connections, 3 пропозиції роботи (на жаль, не віддаленої і далеко від мене).

Увага! Перше капвкладення власного бізнесу зробила у створення сайту. Бо це не лише готове портфоліо, контакти, блог та потрібна клієнтам інформація про мене. Сайт ― моя власність і мої правила гри. 

Тому й клієнтам раджу не розглядати соцмережі (а тим паче одну з них) як єдиний ресурс для онлайн просування. Це лише додаткові можливості.

А для чого вам копірайтер?

Це друге запитання, яке ставлю своїм клієнтам. Відповідь допомагає мені зрозуміти обсяг роботи та визначити її вартість. Але відразу чесно зізнаюсь: соцмережі ― це імітація живого спілкування. Тексти копірайтера, навіть найкращого, не переконають ваших потенційних клієнтів у щирості слів. Тому по роботі з текстами для соцмереж пропоную таку схему:

 1. Я вивчаю тематику, конкурентів, маркетингову стратегію (в ідеалі, якщо вона є), і складаю контент план.
 2. Замовник уважно розглядає його і надає свої зауваження (без цього пункту рухатися далі не варто).
 3. Пишу тексти, підбираю хештеги, шукаю картинки та обробляю їх у Canva (мінімально).
 4. Замовник то все погоджує і затверджує, додає фото- і відеоконтент.
 5. Складаю графік і виставляю дописи / історії.
 6. Відстежую статистику і надаю звіт.

Все спілкування в соцмережах залишається за замовником, бо писати “відповім в приват” у мене немає ні часу, ні натхнення. Якщо клієнт відреагував на допис, я свою частину роботи виконала. 

Висновок: знайти копірайтера, який замінить вас у соцмережах на 100% ― не вийде. Особливо в малого бізнесу, коли за товаром люди хочуть бачити людину. Жоден копірайтер не вміє читати думки. А от знайти людину, яка допоможе вам налагодити процес просування в соцмережах ― цілком реально. Звертайтесь.

  ×

   ×