+380662416770 nata1978@i.ua natalia.o.melnyk@gmail.com

Гаряче літо та фріланс

Минуло моє перше літо, коли по-справжньому відчула що таке фріланс: без жодних зобов’язань та компромісів. За цих три місяці можу впевнено сказати, що між словами “незалежність” та “відповідальність” потрібно ставити знак “=”. Бо тепер я нікому нічого не винна, але й переді мною ніхто не має зобов’язань також. Я копірайтер, що працює сам на себе. 

Фріланс та відпустка: поєднати неможливе

Найманим працівникам потрібно узгодити час відпустки з керівництвом та офіційно оформити, і вже ніхто не має права вас чіпати (так принаймі в законах пишуть). Фрілансерам наче простіше: ні начальника, ні відділу кадрів. Але коли виходиш на рівень постійних замовників, вони чекають результату. 

Людям байдуже: пишеш ти на Мальдівах, чи в селі у бабусі, головне не порушуй терміни. Але ж хочеться відпочити, і взагалі не відкривати ноут хоча б два тижні. В мене майже вийшло, але перед цим “відпахала” подвійну норму і заздалегідь всіх попередила. Висновок: фрілансер може влаштувати собі двотижневу відпустку один раз на рік. Перевірено.

Забіжу наперед та скажу: жодного клієнта я не втратила. У фрілансерів, особливо на початку активної діяльності, доволі часто виникає така хвороба: хватати всі замовлення підряд та жертвувати особистим часом. Почала й за собою помічати таку тенденцію, тому склала перелік правил:

 1. закривати кришку ноута, щойно бачу на годиннику 23:00;
 2. ходити на ранкові заняття з йоги 2-3 рази на тиждень за будь-яких умов;
 3. не працювати на вихідних, хоча в суботу ще це правило порушую, але неділю залишаю для відпочинку та творчої писанини;
 4. два рази на рік влаштовувати відпустку по 2 тижні, перший досвід виявився вдалим.

Про те, що відпочивати потрібно, написано багато, але нам чомусь не завжди вистачає розуміння звичних речей. Однозначно, в понеділок в мене продуктивність значно вища. А після відпустки ще й знайшла час на розвиток власної студії. 

Висновок: правильно відпочивати ― обов’язок фрілансера. Емоційне вигорання нам ні до чого.

Фріланс біржа чи фріланс вільне плавання: вибір зроблено!

Поки надворі стояли спекотні дні, а діти на канікулах потребували постійної уваги, мені вдалося зробити крок на наступну сходинку в професії копірайтера. Після “не знаю вже якої за рахунком” відмови я перестала шукати роботу та скидати резюме. Але сидіти на біржах з низькими цінами теж не вихід. Так народилася ідея створити студію авторських текстів Наталії Мельник “Копірайтинг для бізнесу”.

Почала втілювати плани в життя відразу, фрілансер це людина, яка не має часу відкладати на потім. Хоча часу катастрофічно не вистачало, за підсумками цього гарячого літа я маю:

 • офіційний статус ФОП,
 • власний сайт з портфоліо та блогом,
 • перших партнерів по бізнесу,
 • цінову політику,
 • навчальний план.

Це лише початок, але я однозначно буду рухатися далі. За словом фрілансер робота над собою стоїть на першому місці. Усвідомивши це, відкидаєш зайве та просто працюєш. 

  ×

   ×